Mať zdravé kríže...

 

V tomto článku sa dozviete možnosť ako si v mnohom zlepšiť stav vašich krížov, odstrániť bolesti v chrbtici a prinavrátiť si potrebnú pohyblivosť. Ako si zmierniť, či odstrániť dlhodobé problémy. Ako uvoľniť kĺby a upokojiť myseľ.

 

Máte možnosť naučiť sa storočiami overené jednoduché cvičenie na ozdravenie celej krížovej oblasti.

 

Prečo cvičenie?

 

Z mojej skúsenosti maséra sa mi stále ukazuje, že pokiaľ necvičíme, jednoducho si nemôžeme v žiadnom prípade uchovávať také zdravie a telesný komfort ako by sme chceli. Účelové cvičenie ako je napríklad toto, Vám umožní ozdraviť, spriechodniť a oživiť celú oblasť krížov. Pokiaľ ho budete cvičiť pravidelne, pomôže Vám.

 

Čo Vám cvičenie prinesie?

 

  • Zlepšenie v oblasti krížov, nech už ich máte v akomkoľvek stave
  • Oživenie obličiek, podporenie ich funkcie a zahriatie celej oblasti krížov a brucha
  • Zlepšenie stavu celého chrbáta a uvoľnenie kĺbov
  • Posilnenie koncentrácie a rovnováhy
  • Sústredenosť a upokojenie mysle

 

Aké je to cvičenie?

 

Ide s o krátku zostavu zo súboru cvičení čchi-kung. Cvičenie, ktoré sa naučíte je len malým doplnkom k celostnému čínskemu cvičeniu čchi-kung Divoká Hus. / ta-jen čchi-kung/ Celý komplexný súbor cvičenia vychádza z taoistickej tradície a jeho počiatky možno vystopovať až do vlády dynastie Ťin. Trvala v období 265 - 420 n.l. Celú tradíciu tohto učenia dodnes v Číne udržuje taoistická severná škola Kchun-lun.

 

Kompletnú zostavu Divokej Husi cvičím už viac ako tri roky takmer denne vonku za každého počasia a nepoznám účelnejšie a efektívnejšie cvičenie. Ten, kto to necvičí si to nevie predstaviť...

 

Čo sa naučíte Vy?

 

Naučíte sa krátky doplnok k tejto zostave, ktorá je zameraná na posilnenie obličiek a krížov. Podľa čínskej medicíny sa tu jedná o posilnenie dráhy močového mechúra, ktorá má prepojenie s celým telom, posilnenie dráhy obličiek a sleziny.

 

Koľko trvá celá zostava?

 

5.minút. Na dosiahnutie minimálneho účinku treba zostavu po sebe opakovať aspoň 3x. To znamená 15.minút Vášho času.

 

Ako výuka prebieha?

 

Cvičíme u Vás doma. Na mieste a v stoji.  Budeme potrebovať aspoň 2x2 metra voľného miesta. Dá sa samozrejme cvičiť aj vonku takmer za každého počasia, napríklad na Vašej záhrade. Alebo na mieste v prírode, ktoré si dohodneme.

 

Koľko trvá kým si cvičenie osvojím?

 

Rátajte s 2 hodinami, ktoré si môžeme rozdeliť na 2 časti. Prvú hodinu preberieme jednu polovicu a v druhej hodine zostavu dokončíme. Pokiaľ Vám to pôjde dobre, dá sa celá zostava osvojiť aj za hodinu. To je veľmi individuálne.  Uvidíme v praxi.

 

Keď cvičenie dokončíme, budete vedieť ako sa pohybuje ruka a noha, ako sa otáčať a ako robiť jednotlivé úkony. Budete mať a vedieť všetko k tomu, aby ste mohli cvičiť sami. Skutočné učenie a efekt vám cvičenie prinesie iba pravidelným aplikovaním a vaším denným záujmom.

 

Čo budem k tomu potrebovať?

 

Váš záujem. To je hlavné. Potrebujete sa chcieť učiť nové veci a mať o cvičenie záujem. Mať záujem na sebe pracovať a rásť. Potom zvládnete úplne všetko.

 

Aká je cena?

1 hodina- 20 € + náklady na dopravu

 

 

Možné otázky:

 

  • Mám problémy s krížami. Môžem cvičiť?

Cvičenie je jednoduché, ľahké a zvládne ho každý v každom veku. Pokiaľ ho budete cvičiť pravidelne, kríže sa vám zlepšia.

 

 

  • Nedokážem sa veľmi zohnúť. Bude sa mi dať cvičiť?

Zohnete sa tak ako môžete. Nikto od Vás nebude chcieť veľké výkony. Čchi-kung nie je gymnastika. Každý postupuje sám v závislosti na svojom stave a jeho túžbe sa učiť.

 

  • Čo ak mi nebude niečo jasné?

Od toho som tu, aby som Vás usmernil, opravil a previedol celou zostavou.

 

čchi kung,

 

 

Poznámka:

 

Cvičenie čchi-kung cvičím roky a mám k nemu veľkú úctu. Je to hlboká škála poznania tela, mysle a duše. Je to postoj. Forma aj obsah. Tradičná filozofia východu. Znamená to, že tento oznam tu nedávam z komerčných a zištných dôvodov. Účelom nie je získať čo najviac ľudí na cvičenie. Pokiaľ sa ozve len jeden z vás, ktorý má však skutočnú túžbu sa učiť a vôľu na seba pracovať, budem za to vďačný. Je to určite lepšie ako pracovať s desiatimi ľudmi, ktorí sú iba zvedaví a na cvičenie za dva dni zabudnú.

 

Čchi-kung je Cesta ku zmene. Nie je to jediná cesta, no ak sa na ňu dáte, zmení Vám život. Rozhodnutie je na Vás.

 

 

Kam ďalej?

 

 

 

 

PREČÍTAJTE SI...

Záznamy: 1 - 3 zo 17
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

referencie

zdravé kríže, bolesť krížov, cvičenie, čchi kung

uvoľnenie krčnej chrbtice

darčekové poukážky, masáže

 ľubovníkový, Jánsky olej, Gašparík peter,  

počítadlo.abz.cz

Kontakt

Peter Gašparík Mobilný masér v Trenčíne a okolí. Pracujem mobilne u klientov, alebo si ma môžete objednať do firmy. Rád prídem za Vami.

Prídem aj do vzdialenejších miest ako Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Bánovce nad Bebravou.
Uprednostňujem kontakt cez SMS, alebo email.

tel.- 0944 550 766

Ak Vám nezdvihnem, pošlite radšej SMS a ja sa Vám ozvem.

Pracujem aj cez víkendy a sviatky.
masazevtrencine@gmail.com