Čo to je refllexná masáž chodidiel?

 

Cez reflexné plôšky na dlaniach, chodidlách, uchu, tváre, dokonca aj oka - sa dá poľahky zistiť stav vnútorných orgánov. Reflexná masáž chodidiel je v podstate akupresúrnou metódou ovplyvňovania vnútorného prostredia nášho tela.

 

Ako pomáha reflexná diagnostika chodidiel?

Reflexná masáž, chodidiel, Gašparík Peter

Touto metódou sa dajú vyladiť mnohé odchýlky a zmierniť, alebo zastaviť rôzne nežiadúce prejavy ako napríklad-

 

  • bolesti chrbtice a hlavy
  • spomalené trávenie
  • problémy so štítnou žľazou
  • upchaté dýchacie cesty
  • nedostatočné vylučovanie
  • pokles vitality
  • malátnosť
  • zlepšenie krvného obrazu

 

  • Reflexnou diagnostikou sa dá poľahky zmapovať celé telo a môžeme zistiť prečo máte problémy práve s touto časťou tela a ako Vám možno pomôcť. Zákazníkovi dám vždy odporúčania a vyplnený vytlačený diagnostický formulár, ktorý si ponechá ako podklad o jeho diagnostike.

 

  • Pri reflexnej diagnostike zákazník väčšinou leží na chrbáte a pracuje sa iba s chodidlami, takže zostáva oblečený a netreba sa vyzliekať.

 

 

Metódu možno rozdeliť na dve časti:

 

Základné vyšetrenie- Tu prebieha stláčanie jednotlivých plôšok na chodidle za spoluúčasti zákazníka. Podľa stupňa tlaku, alebo bolestivosti plôšky sa odvodzuje miera zaťaženia daného orgánu.

 

Vylaďovanie, prípadne liečenie- Pri tomto postupe sa už pracuje iba s plôškami označenými zákazníkom ako akútne, prípadne vykazujúce nerovnováhu. Masér pôsobí podľa určitých pravidiel a pracuje sa dovtedy, pokiaľ nie je vyladený celý systém. Ja na záver ešte premasírujem obe chodidlá a doladím cez ne celé telo.

 

 

Uvediem príklad:

 

Pri základnom vyšetrení chodidiel sme zistili, že plôšky hrubého čreva a pľúc vykazujú bolestivosť. Pri liečení pracujeme s týmito plôškami, ale stimulujeme i ďalšie, majúce k nim náväznosť. Často je na jednej strane prebytok a na druhej nedostatok energie. V praxi to znamená bolestivé dlhotrvajúce stavy. Napríklad bolesti zubov, chrbáta, migrény, bolesti krížov.

reflexná masáž chodidiel

 

Sú aj ďaľšie skryté pôsobenia, ktoré klient často nevie zaradiť ako napríklad- bolesti kolena /pečeň, obličky, žalúdok/, bolesti hudníka /obličky, žalúdok/, bolesti chrbáta a krížov /močový mechúr/, tŕpnutie rúk /trávenie, vylučovanie, pľúca/. Na tieto príčiny sa dá počas tejto masáže prísť.

 

Samozrejme chce to spoluprácu s masírovaným.  Keďže cez plôšky na chodidle pôsobíme priamo na orgány v tele, docielime tu približné vyrovnanie energie. Tým sa stav zákazníka upraví a cíti sa oveľa lepšie.

 

Pomôže nám ak si predstavíme lúku s vodou. Na jej jednej strane je vody priveľa a na druhej primálo. Obe strany budú v nevýhode a ťažko tam bude niečo rásť. Akoukoľvek masážou a reflexnou zvlášť, docielime rovnomerné zaliatie lúky vodou. Život tu môže bujnieť a prekvitať.

 

Samozrejme chronické a akútne stavy za jedno vyšetrenie nemožno odstrániť.  Pri tejto metóde sa užšie spolupracuje s klientom, kde môže k zdarnému výsledku prispieť prekonzultovanie klientových životných návykov, stravy, psychohygiena, prekonané úrazy, choroby, zamestnanie, pitný režim, pohyb a iné.

 

 

masáže trenčín

PREČÍTAJTE SI...

Záznamy: 1 - 3 zo 17
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

referencie

zdravé kríže, bolesť krížov, cvičenie, čchi kung

uvoľnenie krčnej chrbtice

darčekové poukážky, masáže

 ľubovníkový, Jánsky olej, Gašparík peter,  

počítadlo.abz.cz

Kontakt

Peter Gašparík Mobilný masér v Trenčíne a okolí. Pracujem mobilne u klientov, alebo si ma môžete objednať do firmy. Rád prídem za Vami.

Prídem aj do vzdialenejších miest ako Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Bánovce nad Bebravou.
Uprednostňujem kontakt cez SMS, alebo email.

tel.- 0944 550 766

Ak Vám nezdvihnem, pošlite radšej SMS a ja sa Vám ozvem.

Pracujem aj cez víkendy a sviatky.
masazevtrencine@gmail.com